Vidi - DVTK 2-0 (1-0)

Alves góljával szereztük meg a vezetést, Brachi pedig egy fantasztikus szabadrúgás-góllal növelte az előnyünket.

90. perc
Vége a mérkőzésnek, megérdemelten nyertünk 2-0-ra.

88. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL (2-0, Brachi)
SZENZÁCIÓS SZABADRÚGÁS-GÓL!!!!! Brachi 24 méterről tekert a jobb felső sarokba, a labda a felső kapufáról a jobb oldali kapufa tövére pattant - onnan pedig a kapuba! Valószínűleg a forduló legnagyobb gólja volt!

86. perc (csere: Gosztonyi helyett Nikolics)
Az utolsó néhány percet két csatárral játsszuk végig.

84. perc
Budovinszky 25 méterről végzett el egy szabadrúgást, a labda a kapu fölé szállt.

81. perc
Mindkét csapat játékosain látszik, hogy nagyon elfáradtak, egymás hibáiból élnek a csapatok, azonban kevés helyzetet jegyezhettünk eddig fel a második félidőben.

78. perc
Sándor adott remek labdát Nagy Daninak, ő azonban nem tudta a kapujából kifutó Rados fölött átemelni a labdát, a diósgyőri kaputól 16 méterre.

76. perc
Meneugong lövését védte nagy bravúrral Tujvel.

73. perc (csere: Carreno helyett Pál, illetve Horváth helyett Polonkai)
Mindkét csapat cserélt. Nálunk "Kispera" sérült meg, helyére Polonkai állt be. Elek Ákos lépett vissza baloldali védőnek, "Polo" pedig Elek helyén játszik a középpályán.

69. perc
A második félidőben egyelőre sokkal kevesebb helyzetet láthattak a szurkolók, mint az első 45 percben. A két 16-os között zajlik a játék.

65. perc (csere: Vasziljevics helyett Elek)
Ahogy jeleztük, Elek Ákos érkezett mégpedig Vasziljevics helyére.

62. perc
Elek Ákos fog hamarosan beállni.

59. perc
A hivatalos nézőszám: 4085

57. perc (csere: Luque helyett Arze)
Újabb diósgyőri csere.

55. perc
A második félidő elején, a 15 éves Sóstói Hableányok szurkolói csoport mutatott be egy szép koreográfiát.

52. perc
A csereként beálló Menougong lőtt 17 méterről kapura, Tujvel szépen védett.

48. perc
Alves játszotta tisztára magát a vendégek 16-osának bal szélén, majd középre adta a labdát, ahol érkezett Sándor, fejese azonban elkerülte Rados kapuját. Sándor nagy kedvvel és nagyon jól játszik ma, sajnos gólt még nem sikerült lőnie csapatkapitányunknak.

46. perc (csere: Seydi helyett Menougong)
A vendégek mestere cserélt a szünetben.

FÉLIDŐ
Játékosaink nem csak az igazi futballpályán játszanak remekül, de az úgynevezett élő-csocsóban is nagyon jók. Ezt csütörtökön, a FeZen-fesztivál első napján bizonyították is, íme egy rövid összefoglaló az érdekes játékról.

45. perc
A félidőben 1-0-ra vezetünk Alves góljával. Az első 25 percben rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ezek azonban - egy kivételével - kimaradtak. Az utolsó negyedóra már kiegyenlített játékot hozott.

41. perc
Az első félidő hajrájában rákapcsolt a Diósgyőr, a mi kapunk előtt zajlanak most az események.

35. perc
Az elmúlt pár percben sikerült a DVTK-nak kijönnie a szorításból, most kiegyenlített küzdelem zajlik a pályán.

30. perc
Sándor adott remek keresztlabdát Gosztonyinak, középpályásunk meghúzta a bal szélen, majd betört a 16-oson belülre és erősen középre lőtte a labdát, sajnos azonban nem érkezett senki, aki gólt szerezhetett volna a beadásból.

27. perc
Továbbra is nagy fölényben futballozunk, a DVTK csak nagy ritkán jön át a mi térfelünkre.

23. perc
Újabb hatalmas helyzet maradt ki. Alves lőtt kapura 8 méterről, Rados bravúrral védett, a kipattanót Sándor tette vissza kapura 5 méterről, azonban a labda a felső lécről a gólvonal elé pattant. Hihetetlen, hogy ez is kimaradt.

21. perc GÓÓÓÓÓÓL (1-0, Alves)
Vezetünk! Gosztonyi szenzációs beadását Alves fejelte közelről a kapuba!

19. perc
Vasziljevics cselezgetett a vendégek 16-osán belül, azonban 14 méterről kapu fölé lőtt.

17. perc
Sőt, már akár 3-0 is lehetne! Ezúttal is Sándor ugratta ki remekül Alvest, gólkirályunk azonban nagy helyzetben, kapu mellé lőtt.

15. perc
Az első negyedóra Vidi-fölényt hozott, ha a kapu előtt jobban összpontosítunk, akkor már 2-0-ra is vezethetnénk.

12. perc
Boldog születésnapot Sóstói Hableányok! Ma ünnepli 15. szülinapját a Vidi hölgyekből álló szurkolói csoportja!

8. perc
Sándor ugratta ki Alvest gólhelyzetben, a vendégek védője azonban menteni tudott az utolsó pillanatban.

5. perc
Ott az újabb helyzet. Nagy Dani adott középre, Sándor ballal 15 méterről kapufát lőtt, a kipattanót 6 méterről Alves lőtte mellé.

3. perc
Óriási Vidi-helyzet a mérkőzés elején. Egy szélről érkező beadást, Sándor lőtt 6 méterről kapásból kapura, a labda alig ment mellé.

1. perc
A Vidi csapatkapitánya, Sándor György gratulált az ifjú párnak, ezt követően csapatunk kezdte a mérkőzést.

19:50
Ünnepélyes kezdőrúgással kezdődik majd a DVTK elleni meccsünk. A Vidi egyik lelkes törzsszurkolója, Szili Csaba kapta ezt az ajándékot a barátaitól, hiszen Csaba ma nősült meg. Az újdonsült férj egyébként semmit nem tudott erről az ajándékról, a barátai a lagzi kellős közepéről "rabolták" el, és hozták ki a Sóstói Stadionba, hogy elvégezze az ünnepélyes kezdőrúgást. Sok boldogságot kívánunk az ifjú párnak!

19:30
Benczés Miklós - a vendégek vezetőedzője - a Videoton - DVTK mérkőzés előtt elmondta, nem a külső körülmények segítségére számít, hanem arra, hogy a Diósgyőr fel tud nőni a feladathoz.

- Bajnokcsapatok találkoznak szombat este.
- Ez így van, azonban nagy különbség, hogy a Videoton az NB I-et, mi pedig az NB II-t nyertük meg, és ők a bajnokság megnyerése óta csak erősödtek! A mi célunk az, hogy eltüntessük a két csapat közti különbséget. Mindenhol a győzelemért lépünk pályára, így lesz ez Székesfehérvárott is, hiszen a múlt héten a Kaposvár megmutatta, nem verhetetlen a Videoton sem. Azzal tisztában vagyok, hogy a Rákóczi hazai pályán játszott, a pálya talaja is irreális volt, ami nem feküdt a Videotonnak és a vendégcsapat kicsit nagy mellénnyel állt ki. Ezek a körülmények most nem állnak fenn, ezért csak magunkra támaszkodhatunk, a saját játékunkkal kell felnőni a feladathoz. Nem az a lényeg, hogy hány százalék esélyünk van, hanem az, hogy van esélyünk a pontszerzésre.

- Mekkora nehézséget okoz, hogy Gohér Gergő eltiltás miatt nem léphet pályára?
- Nagy nehézséget okoz, de megpróbáljuk pótolni, ugyanakkor Francisco Gallardo és Pál Szabolcs ismét rendelkezésre áll.

- Már pénteken útra kelt a csapat Székesfehérvárra.
- Két nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ahol kétszer is több mint egy félidőt emberhátrányban játszottunk, érthető módon ez sokat kivett a játékosokból. Emiatt könnyebbség, hogy nem egyszerre utazunk Székesfehérvárra, hanem útközben megálltunk és péntek este a mérkőzés időpontjában edzeni is tudtunk.

- Út közben egy benzinkútnál összefutottatok a Tankcsapdával. (Népszerű rockzenekar - a szerk.) Mit mondtak?
- Azt, hogy bíznak a sikerünkben. Először azt gondoltam, azért, mert ‎"bennünk a vér: piros-fehér...", de gyorsan rájöttem, debreceniként nekik csak jó, ha pontokat hullajt a Videoton.

(forrás: dvtk.eu)