MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA

Különleges mezkiállítást is megtekinthettek az érdeklődők a Vidi Múzeumban

Szombat este a Múzeumok Éjszakája alkalmából várta a látogatókat a Vidi Múzeum Sóstón.

Idén is megrendezték a Múzeumok Éjszakáját, amelynek alkalmából szombaton 18 és 22 óra között a Vidi Múzeumot is meglátogathatták az érdeklődők.

A klubunk történelmét bemutató állandó kiállítás mellett ez alkalomból egy különleges mezkiállítást is megtekinthettek az érdeklődők. Almási Zoltán, aki az 1990-es évek óta nagy szurkolója csapatunknak, közel 50 darabos mezgyűjteményét ajánlotta fel a Múzeumok Éjszakájára a Vidi Múzeumnak. Almási honlapunknak elmondta, a kiállított darabok között van az 1984/85-ös UEFA-kupa menetelés alkalmával viselt mez, illetve a klubunk bajnoki címeket hozó szezonjaiban viselt szerelések is, amik különösen közel állnak a szívéhez - szurkolónk a mezek egy részéhez jótékonysági liciteken jutott hozzá, gyűjteményét pedig folyamatosan bővíti. Nem csak mezeket gyűjt azonban, és tervei között szerepel, hogy egy későbbi időpontban a többi relikviáját is megmutatja majd az érdeklődőknek.

A múzeumot meglátogatók klubunk UEFA-kupa döntős csapatának legendájával, Szabó Józseffel is találkozhattak.

+23 kép megtekintése

Szerző: Óházy Bálint

Fotó: fehervarfc.hu

További hírek