"Először el sem hittem, hogy gólt szereztem"

A többszörös szlovák utánpótlás-válogatott játékos a Veszprém ellen megszerezte első NB II-es gólját.

Macsicza Dávid az előző szezonban mutatko
A Veszprém elleni hétvégi bajnokin megszerezte pályafutása első felnőtt gólját Macsicza, mely 1 pontot jelentett az emberhátrányban játszó Videoton-Puskás Akadémia számára.

"Az első félidőben jobban játszottunk ellenfelünknél, ekkor úgy tűnt, hogy hazavihetjük mindhárom pontot. A második félidőre azonban ellenfelünk feljavult, átvették a vezetést, sőt emberhátrányba is kerültünk, azonban nem adtuk fel, mentünk előre, és ennek végül meg is lett az eredménye. Emlékszem, Baracskai középre adta a labdát, amit Máté továbbított felém. Éreztem, hogy jó ütemben érkezek, és végül jobb külsővel a kapuba lőttem a labdát. Nem tudom szavakba foglalni mindazt, amit akkor éreztem. Tudtam, hogy gólt lőttem, de valahogy mégsem fogtam fel elsőre. Nagyon boldog voltam. Nem nagyon szoktam gólt rúgni, hiszen elsődleges feladatom a védekezés, az U19-es bajnokságban szereztem 3 gólt ugyan, de azok többségét rögzített szituáció utáni fejesből értem el. Fantasztikus érzés volt gólt szerezni, amikor elmeséltem a családomnak, ők is nagyon örültek. Nehezen kezdődött számunkra ez a bajnokság, azonban az utóbbi időben egyre jobb eredményeket sikerült elérnünk, ez is azt bizonyítja, hogy fiatal csapatunk jobb annál, mint amit 5-6 forduló után mutatott a tabella." - nyilatkozta honlapunknak Macsicza Dávid.

(fotó: pfla.hu)