EDZŐI ÉRTÉKELÉS

José Gomes: "A játékosok megosztották velem azokat a problémákat, amelyeket a mérkőzések során éreztek"

A két vezetőedző a mérkőzés után értékelte a látottakat.

José Gomes: "A Galați elleni találkozó, nem csak az utolsó meccsünk volt az első téli edzőtáborban. 15 nap kemény munka van mögöttünk, és ez volt a negyedik felkészülési mérkőzésünk. Immáron látjuk azokat a problémákat, melyeket ki kell javítanunk. A mérkőzést megelőző napon például kemény tréninget tartottam a játékosoknak, mert nem akartam azt, hogy úgy lépjenek pályára, hogy teljesen frissek, így ugyanis jobban előjönnek a hibák. Összességében elégedett vagyok az elmúlt 15 nappal. A játékosok megosztották velem azokat a problémákat, amelyeket a mérkőzések során éreztek. Persze szerettünk volna jobb eredményeket elérni, de ahogy korábban is mondtam már, a felkészülés jelenlegi szakaszában nem az eredmény a legfontosabb. Mindent figyelembe véve, elégedett vagyok a mostani edzőtáborban elvégzett munkával."

Ewald Lienen: "Jól játszottunk, a mérkőzés nagy részében mi irányítottunk. Örülök, hogy amikor adódott lehetőségünk a gólszerzésre, akkor éltünk azzal. 2-0 után kicsit kiengedtünk, fejben talán már elhittük, hogy megvan a meccs. A Vidi első gólja előtt az egyik fiatal játékosom hibázott, de nem bántom miatta, még sok rutint kell szereznie. A második Vidi-gól viszont érzésem szerint szabálytalan volt, mert lesről született. Jó lecke volt számunkra, hogy a mérkőzés addig tart, amíg a játékvezető le nem fújja azt. A 93. percben, nem szabad már gólt kapni. Vagyis most még igen, mert a felkészülési meccsek célja az, hogy lássuk azokat a hibákat, amelyek előjöhetnek, és a szezon kezdetéig kijavítsuk azokat."