16 év után tudott újra kétgólos hátrányból fordítani a Vidi a Sóstói Stadionban

1999-ben a Vác ellen sikerült utoljára az a bravúr, amit szombat este a PAFC ellen bemutatott együttesünk.

Szombat este egy változatos, remek mérkőzésen, kétgólos hátrányból állt fel csapatunk, és végül nyerte meg a megyei rangadót a PAFC ellen 3-2-re. Ilyen szintű feltámadásra legutóbb 16 évvel ezelőtt volt képes csapatunk, azóta sosem nyertünk hazai pályán kétgólos hátrányból bajnoki mérkőzést.

1999 tavaszán a Csank János vezette Vác volt a vendégünk, és a félidőben Rob valamint Bábik góljaival a Duna-parti együttes vezetett 2-0-ra. A második félidőben aztán csapatunk mindent egy lapra feltéve támadott, és Waltner Róbert, Kiss István valamint Nagy Lajos góljaival, negyedóra alatt sikerült fordítanunk.

VIDEOTON FCF - Vác FC-Zollner 3-2 (0-2)

Székesfehérvár, 2300 néző. Vezette: Piller

VIDEOTON: Milinte - Kozma, Petric (Csordás 46'), Horváth Cs., Schindler, Kiss I., Nagy L. (Györök 70'), Zsivóczky, Róth, Bobory (Tóth A. 46'), Waltner  Edző: Verebes József

VÁC: Hámori - Lévai, Nagy T. (Vitelki 74'), Kasza, Romanek, Schwarz (Bábik 28'), Nyikos, Vojtekovszki, Horváth P., Füle, Rob (Andrássy)  Edző: Csank János

GÓLSZERZŐ: Rob a 16., Bábik a 38., illetve Waltner az 52., Kiss a 62., Nagy a 68. percben.

A 90-es években egyébként többször is volt példa ehhez hasonló bravúrra, többek közt a Honvéd és az FTC ellen is.

1996. június 5-én a Kispest-Honvéd látogatott a Sóstói Stadionba. A fővárosiak a dobogóért harcoltak, mi pedig a kiesés ellen küzdöttünk, így a papírforma kispesti győzelmet ígért. Az első félidő ennek megfelelően zajlott, szünetben 0-2 volt az állás, miután bő egy perc alatt két gólt is kaptunk. A második félidő elején nekünk két perc kellett az egyenlítéshez, majd az utolsó negyedórában a győztes gólt is megszereztük.

Fehérvár-Parmalat 96 FC - Kispest-Honvéd FC 3-2 (0-2)

Székesfehérvár, 5000 néző

PARMALAT FC: Mitring - Jávorka, Lőrincz, Bekő, Pető (Donát Rajmund 78'), Zimmermann, Miriuta, Monye, Tóth N., Takács, Korsós  Edzős: Csongrádi Ferenc

KISPEST-HONVÉD: Vezér - Hahn (Pintér 46'), Plókai, Mátyus, Dubecz, Árgyelán, Bárányos (Kabát 74'), Urbányi, Gabala, Jovanovic, Tóth M. (Mózes 70')  Edző: Török Péter

GÓLSZERZŐ: Tóth N. (53'), Urbányi (öngól - 55'), Pető T. (73'), ill. Plókai A. (20'), Jovanovics (21')

Nem hiányozhat a felsorolásból az a bizonyos 1992-es Vidi - FTC bajnoki sem, amikor csapatunk 18.000 néző előtt játszott a fővárosi zöld-fehérekkel. A 20. percben már 2-0-ra vezettek a vendégek, ekkor csak kevesen gondoltál volna, hogy a második félidőben kisebb csodának lehetnek szemtanúi. Csapatunk ugyanis a második játékrész derekán bő három perc alatt három gólt lőtt a Fradinak!

VIDEOTON-WALTHAM - FTC 3-2 (0-2)

Székesfehérvár, 18.000 néző   Vezette: Hartmann

VIDEOTON: Józsa - Németh Z., Varga E., Vadász, Kuttor, László Cs., Czéh, Muzsnay, Salacz J. (Földes I 59'), Takács L., Horváth F.    Edző: Hartyáni Gábor

FTC: Balogh T. - Telek, Simon, Szűcs, Keller, Kuznyecov, Páling, Lipcsei, Albert (Gregor 61'), Balogh G., Wukovics (Deszatnik 67')    Edző: Nyilasi Tibor

GÓLSZERZŐ: Horváth F. (58' 62') Németh Z. (61') valamint Lipcsei (16'), Balogh G. (20')