Szombaton 26. alkalommal látjuk vendégül a DVTK-t

Az eddigi székesfehérvári mérkőzéseken csupán öt alkalommal tudott nyerni a DVTK. Legutóbb 13 éve.

Az előző szezonban a DVTK az NB II-ben szerepelt, a 2009-2010-es bajnokságban viszont két emlékezetes meccset játszottunk a piros-fehérekkel. Hazai pályán 3-2-re nyertünk egy olyan mérkőzésen, ahol a vendégek a 90. percben egyenlítettek, azonban Alves a 93. percben megszerezte a győztes gólt. Sajnos a meccset zárt kapuk mögött kellett lejátszani. Tavasszal viszont már ünnepi hangulatban mérkőztünk meg a DVTK-val, ellenünk ünnepelték ugyanis a diósgyőri klub alapításának 100. évfordulóját. Volt minden, ami varázslatossá tud tenni egy futball-meccset: tömött lelátók, tűzijáték, konfetti eső és Vidi-győzelem, méghozzá Nikolics Nemanja első "vidis" góljával. A bajnokság végén mi egy hajszállal maradtunk le az aranyéremről, a DVTK azonban - miután az egész bajnokságban csupán 17 pontot sikerült összegyűjteniük - búcsúzott az élvonaltól az ősi riválisukkal (Nyíregyháza) együtt.

Már ekkor borítékolható volt, hogy a két csapat a másodosztályban óriásit fog egymással csatázni, hogy ki kerül vissza egy év múlva az NB I-be. Az őszi szezont a Nyíregyháza nyerte, ekkor még úgy tűnt, ők lesznek a befutók, hiszen a DVTK 5 ponttal le volt maradva a riválisától, ráadásul a Mezőkövesd is előrébb volt a tabellán. A piros-fehérek azonban szenzációs tavaszt produkáltak, és a 21. fordulóban már a tabella élén álltak, és a bajnokság végére az 5 pontos hátrányukból 8 pontos előnyt sikerült összehozniuk a Nyíregyházával szemben, azaz tavasszal 13 pontot vertek riválisukra.

Eddig az OTP Bank ligában
A 2011-12-es szezont biztatóan kezdték a diósgyőriek, hazai pályán ütötték ki a ZTE-t, majd az Üllői útról raboltak 9 emberrel pontot, azonban múlt héten, hazai pályán - 10 emberrel - már nem bírtak a kupagyőztes Kecskeméttel.

Videoton FC - DVTK

A két csapat eddig 25 meccset játszott Székesfehérváron.
17 Vidi-győzelem, 3 döntetlen és 5 DVTK-siker született ezeken a mérkőzéseken. A gólarány 51-17 a mi javunkra.

2009.08.01. Videoton FC - DVTK  3-2
2009.04.25. Videoton FC - DVTK  2-1
2008.05.10. Videoton FC - DVTK  3-1
2006.11.03. Videoton FC - DVTK  2-0
2006.03.03. Videoton FC - DVTK  5-0
2004.10.16. Videoton FC - DVTK  3-0

1998.11.07. Videoton FC - DVTK  2-3
1997.11.22. Videoton FC - DVTK  0-1