STATISZTIKA

A 2023/2024-es szezon számokban

Az Opta statisztikáinak segítségével összegeztük a mögöttünk hagyott idény kapcsán játékosaink mutatóit.

Az OTP Bank Liga NB I 2023/2024-es szezonjában a Vidi kivívta a nemzetközi kupaindulás jogát. Ebben nagy szerepet játszott kapusunk, Tóth Balázs, aki 30 bajnokin kapott lehetőséget, 13 alkalommal kapott gól nélkül zárt és védéseivel több mint 15 "várható góltól" mentette meg csapatunkat.

A mögöttünk hagyott szezonban a legtöbb NB I-es gólunkat az őszi szezont nálunk töltő Kenan Kodro szerezte (11 gól 17 mérkőzésen), a második helyre Tobias Christensen ért oda (9 gól 32 meccsen), míg a harmadikon Katona Mátyás (7 gól 33 mérkőzésen) végzett.

A várható gólok tekintetében jelenlegi keretünkből Mamoudou Karamoko az első 6,25 xG-vel (23 mérkőzés), utána Katona Mátyás 5,19 xG-vel (33 játszott meccs alapján) és Tobias Christensen 5,16 xG-vel (32 meccs) következik.

A szezonban Tobias Christensen 7 gólpassza volt a legtöbb együttesünkben, őt Schön Szabolcs és Katona Mátyás követte 6-6 gólt érő átadással. Kalmár Zsolt sérülés miatt csupán 11 bajnokit játszhatott, de ezeken kiosztott 5 gólpasszt.

Katona Mátyás a szezon mind a 33 bajnokiján a pályán volt, őt Christensen 32-vel, Schön Szabolcs 31 meccsel követi. A Tóth Balázs, Bese Barnabás, Nikola Serafimov, Csongvai Áron négyesre is sokat számított vezetőedzőnk, ők 30-30 összecsapást játszottak a 2023/2024-es idényben.

A legtöbb kapura lövés szintén Katona Mátyás nevéhez fűződött (56), őt Kodro (50) és Christensen (45) követi a sorban.

A legtöbb játékpercet kapusunk, Tóth Balázs töltötte a pályán (2700 perc), másodikként Nikola Serafimov (2669 perc), harmadikként Schön Szabolcs végzett (2572 perc).

Passzpontosságban legalább 15 lejátszott meccs alapján Spandler Csaba (87,9%), Nikola Serafimov (87,6%), Tobias Christensen (85,5%) volt a sorrend.

A visszaszerzett labdákat tekintve Schön Szabolcs végzett az élen (191 szerzett labda 31 mérkőzésen), Tobias Christensen (166 szerzett labda 32 meccsen) és Csongvai Áron (122 szerzett labda 30 meccsen) előtt.

A szezonban pályára lépett játékosaink közül Fiola Attila volt a legidősebb a maga 34 évével, míg a legfiatalabb a mindössze 16 esztendős Kovács Patrik volt.

Szerző: Csik Tamás