EDZŐI ÉRTÉKELÉS

"Azt kaptam a játékosoktól, amit vártam"

A Zalaegerszeg elleni kupamérkőzés után a két vezetőedző értékelte a látottakat.

: Azt kaptam a játékosoktól amit előzetesen vártam. Megmutatták, hogy ilyen időjárási helyzetben is képesek helytállni. A felázott pályán nehéz megállni, irányt váltani vagy labdát kezelni, de bizonyították, hogy bármilyen nehéz feladatot meg tudnak oldani. A kupákban sokszor előfordul, hogy a kisebb csapatok kiejtik a nagyobbat, ezért már az edzőtáborban felkészítettük arra a csapatot, hogy nagyon komolyan kell venni a mai mérkőzést. Ők ezt megtették, mindent kihoztak magukból, ez volt ma a siker titka.

Preisinger Sándor: Egy elég jó formában lévő Vidivel találkoztunk, de ha a második félidőt veszem alapul, akkor azt kell mondanom, hogy fiatal csapatom helytállt. A 4-0 ellenére - ami természetesen nem ad sok okot az örömre - azért láttam pozitív dolgokat. Az első félidőben kiütköztek bizonyos hiányosságaink, a belső középpályánk nem úgy funkcionált ahogy kellett volna, és ezt az ellenfelünk ki is használta. A végeredményt túlzásnak érzem, mert nekünk is volt 4-5 olyan lehetőségünk amiből gólt szerezhettünk volna, és akkor talán szorosabb lehetett volna a mérkőzés.

Fotó: vidi.hu/Kupeczik Krisztián