Visszapillantó 2017 - SZEPTEMBER: Debrecenben vertük a DVTK-t

Sorozatunkban egy-egy meghatározó pillanatot idézünk fel az év 12 hónapjából. Szeptemberre véget értek a nemzetközi kupaküzdelmek, így a bajnokságra koncentrálhattunk. A Diósgyőr Debrecenben fogadta a Vidit, csapatunk pedig óriási izgalmak közepette sz

Válogatott szünettel kezdődött a 2017-es év 9. hónapja, melynek elején a Vidi elhalasztott bajnokit pótolt: a Paksot győztük le magabiztosan, 4-1-re. A sikerrel élre álltunk és a vezetést a hónap során nem is engedtük ki a kezünkből, hiszen a Haladás legyőzésével már akkora előnyre tettünk szert az élen, hogy a Vasastól elszenvedett vereséggel sem került veszélybe elsőségünk. Ezt követően a Honvéd elleni 1-1 vezette fel a DVTK-val Debrecenben játszott rangadónkat - az új Nagyerdei Stadionban bajnokin addig az összes meccsét megnyerte a Videoton FC. Nem volt ez másképp szeptember 30-án sem, hiszen Ugrai bombagóljára a második félidőben Hadzic válaszolt, majd Henty góljával már az előny is nálunk volt. A végére is maradtak izgalmak: Ioannidisz 78. perces egyenlítése csak nyolc minutumig jelentett pontot a miskolciaknak, Pátkai ugyanis eldöntötte a találkozót. Érdekesség, hogy együttesünk mindhárom találata jobb oldali beadást követően született.

Author: Guber Péter