MTK BUDAPEST - VIDEOTON FC 1-2 (0-0)

Bombagólokkal hoztuk el a 3 pontot a Hidegkuti Stadionból

Két perc alatt két szép gólt lőttünk, Torghelle büntetőből szépített a végén.

Nagyszerű, igazi tavaszi, napsütéses időben kezdődött az OTP Bank Liga 21. fordulójában az MTK - Vidi találkozó. Az első játékrészben sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben. A 22. percben Kovács próbálta kiugratni Nikolicsot, a labda azonban picit erős volt, így azt nem sikerült lekezelnie csatárunknak. A 32. percben láthattunk a félidő legnagyobb helyzetét: Torghelle 10 méterről találta el a kapufát. A kipattanó labda Calatayudról szerencsére nem a kapunkba, hanem kapu fölé pattant. A 43. és a 44. percben Gyurcsó próbálkozott. Előbb egy távoli lövését védte biztosan Hegedűs, majd 22 méterről tekert kapu fölé egy szabadrúgást.

A második félidőben eleinte nem sokat változott a játék képe. A 60. percben pályára lépett Zé Luis, és átálltunk a kétcsatáros játékra. A 72. percben Álvarez cselezett a jobb szélről befelé, majd 20 méterről óriási gólt lőtt (0-1). Két perccel később Nildo végezhetett el 18 méterről egy szabadrúgást, miután Poór sárga lapot érően buktatta Zé Luist. Brazil támadónk pedig gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba (0-2). Az utolsó percekben mindent egy lapra feltett az MTK, és ugyan Kassai kezezésért büntetőt ítélt az MTK javára, melyet Torghelle magabiztosan értékesített (1-2), ennek ellenére a három pont sorsa nem forgott veszélyben.

Jövő héten az éllovas DVSC látogat a Sóstói Stadionba a tavasz legnagyobb rangadóján.