PAULO SOUSA:

"Két gyors gólunknak köszönhetően megnyertük a mérkőzést"

A két csapat vezetőedzője a Vidi - Haladás mérkőzés után értékelte a látottakat.

"A mérkőzés elején sokat támadtunk, de a szombathelyi játékosok mezőnyben elkövetett szabálytalanságokkal folyamatosan tördelték a játékunk ritmusát, így pedig nagyon nehezen tudtunk eljutni a kapujukig, főleg ha a szabálytalanságoknak semmilyen következménye sincs. Emiatt pedig nagyon nehéz volt gólhelyzetbe kerülnünk. A játékosaimra ugyanakkor büszke vagyok, hiszen a rövid felkészülési idő ellenére, nagyon jól megvalósították azt, amit megbeszéltünk, és amit elvártam tőlük. A második félidőben némileg változtattunk a játékunkon. Ami az első félidőben még nem ment - gondolok itt például arra, hogy az utolsó passzoknál rossz döntések születtek - az a második játékrészben megváltozott. Ennek is köszönhetően sikerült gyorsan két gólt is szereznünk, mellyel végül megnyertük a találkozót. Szolnoki piros lapját jogosnak tartom, ez egy hátulról történő becsúszás volt."

"A mai mérkőzésen egy új felállási formában léptünk pályára. Arra készültünk, hogy a Videoton nagy valószínűséggel két belső támadóval fog ellenünk játszani. Ez be is jött, mi pedig ezúttal három belső védővel játszottunk. A találkozó első 5-10 percében éreztem egy kis zavarodottságot a csapatom játékában, ezután azonban semmi probléma nem volt. A hazaiak birtokolták többet a labdát, mi azonban jól védekeztünk. A második félidőben mezőnyfölényben játszottunk a kapott gólig. Sajnos Guzmics kiválásával, akit sérülés miatt kellett lecserélnem, szétesett a belső védelmünk, amit a hazai csapat kegyetlenül ki is használt. Kétgólos hátrányban mindent egy lapra tettünk fel, ennek lett az eredménye az, hogy előbb emberelőnybe kerültünk, aztán pedig a szépítő találatot is sikerült megszereznünk. Az utolsó 10 percben nagyon megnehezítettük a Videoton dolgát, és azt kell mondanom, a mérkőzés összképe alapján rászolgáltunk volna az egyik pontra."